Roślinne alternatywy dla jogurtu – jogurt alpro

Jogurty roślinne

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych jogurtów, powszechnie znanych i używanych, są ich roślinne zamienniki. Przykładem jest jogurt alpro, który nie zawiera w swoim składzie żadnych produktów odzwierzęcych, bazując jedynie na naturalnych składnikach roślinnych, dzięki czemu nada się również dla wegan. Jogurty roślinne zyskują coraz większą popularność i możemy je bezproblemowo znaleźć w większości sklepów w Polsce. Korzyścią dla wielu osób może być fakt, że nie zawierają one laktozy, przez co są bezpieczne dla osób z nietolerancją pokarmową. Jogurty dostarczają wartościowego białka roślinnego i wapnia, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie kości oraz są wzbogacone w witaminy B i D.

Jogurt sojowy

Wegański jogurt alpro, bazując na podstawowym składniku jakim jest ziarno soi, oferuje nam kilka różnych smaków do wyboru. Możemy zdecydować się na tradycyjny jogurt sojowy naturalny lub wybrać spośród smaków owocowych:

– jagoda

– mango

– brzoskwinia

– malina-jabłko

Co istotne, w produkcie znajdują się jedynie naturalne cukry z owoców, bez żadnych dodatkowych słodzików. 

Inne smaki jogurtów

Jogurty alpro oferują nam również połączenie soi z dodatkowymi składnikami, pozwalając każdemu na wybór ulubionego smaku. Na półce sklepowej znajdziemy jogurt sojowo-migdałowy, który przypadnie do gustu miłośnikom orzechów. Kolejną propozycją jest jogurt sojowo-owsiany, nadający zbożowego smaku i stanowiący dodatek błonnika niezbędny w zbilansowanej, zdrowej diecie. Mamy do wyboru również jogurt sojowo-kokosowy, odpowiedni dla osób lubiących tropikalne smaki.

Korzyści jogurtów roślinnych

Roślinne alternatywy jogurtów mogą wzbogacić naszą dietę o nowe smaki, przy okazji dostarczając wartościowych składników odżywczych. Jogurt alpro jest wzbogacony w wapń i witaminę D, które mają pozytywny wpływ na układ szkieletowy oraz ogólne funkcjonowanie organizmu. W porównaniu do tradycyjnych jogurtów mlecznych, ich roślinne odpowiedniki naturalnie nie zawierają laktozy, oszczędzając problemu w przypadku nietolerancji pokarmowej. Jogurty alpro mogą być zdrowym urozmaiceniem codziennej diety.